دوستان و همکاران عزیز مجموعه فنی مهندسی یوبوت سازه به تعدادی بازاریاب اینترنتی و حضوری خانم/آقا نیازمند است.

حداقل سن :20 سال

حداکثر سن :30 سال


حقوق ثابت : حقوق اداره کار سال 98

پورسانت : 10 درصد از فاکتور فروش

هیچگونه تماس و یا پیام پاسخگو نیستیم فقط و فقط از طریق لینک زیر در ازتباط باشید.به زودی با شما تماس خوهیم گرفت

برای ارسال سابقه کاری و استخدام به لینک زیر بروید و اطلاعات تماس و رزومه خود را در قسمت پیام شما وارد نمایید.

لینک استخدام

ویدو مراحل ساخت یوبوت : ساخت یوبوت

سازه جوان صنعت ساختمان

یوبوت (U-boot یا U-boat) نام زیردریایی های جنگی بود که ارتش آلمان در خلال جنگ های اول و دوم جهانی از آن استفاده می کرد. از آنجا که این قالب ها حین عملیات اجرا درون دال بتنی مدفون می شوند، این سقف برای اولین بار توسط مهندسین ایتالیایی به این نام نامگذاری شد. 
معرفی سیستم دال بتنی مجوف ( توخالی ) با قالب های مکعبی ماندگار با عملکرد دوطرفه می باشد. در اینگونه دال های بتنی، مقدار بتن مصرفی بواسطه استفاده از قالب های توخالی کاهش یافته و بار اعمالی به صورت دوطرفه توزیع می گردند. در این سیستم، مجوف سازی بوسیله قراردادن بلوک های این سازه در میان مقطع دال و به صورت ماندگار انجام می شود. از آنجا که این بلوک ها درون دال مدفون بوده، سطح زیرین دال کاملأ مسطح می باشد. با استفاده از قرار دادن بلوک ها درون دال بتنی می توان مقاومت و سختی دال را به نحو چشمگیری افزایش داد؛ به گونه ای که دهانه های بلند را بدون استفاده از فناوری ویژه ای مانند پیش تنیدگی اجرا نمود. 
موارد استفاده: از این سازه می توان در اغلب پروژه های فنی مهندسی که نیاز به سطوح بزرگ دارد با مزیت کاهش مصرف بتن و غیره و در نتیجه کاهش وزن و در نتیجه تعداد طبقات بیشتر و عدم نیاز به فنداسیون سنگین و عظیم استفاده کرد. 
امتیازات این سازه در صنعت ساختمان نه امتیاز ویژه در صنعت ساختمان را به صورت زیر معرفی می کنیم 
1- افزایش تعداد طبقات امکان رسیدن به طبقات در یک ساختمان با ارتفاع ثابت (خصوصا برج ها) از طریق کمتر شدن حجم و عرض سقف فراهم می شود. 
2-دهانه بزرگتر و آزادی عمل معماران و فضاهای بزرگتر 
3- ضخامت دال های کاهش یافته : دال های نازک تر اما با وزن و قدرت مساوی با دال های حجیم و سنگین سنتی 
4- کاهش در تعداد ستون ها : اجرای سیستم سقف یوبوت که باعث حذف ستون های اضافی می شود به انعطاف پذیری ساختمان کمک می کند. 
5- کاهش وزن بار کلی ساختمان بر روی ستون ها و فنداسیون که اثرات ضد لرزه ای و مقاومت در برابر زلزله را شامل می شود. 
6- کاهش پی (فنداسیون) : با کاهش وزن سازه نیاز به فنداسیون عمیق هم از بین می رود و عمق آن کمتر می شود و هزینه ها به طبع کمتر می شود. 
7- بهبود رفتار صوتی و انتقال کمتر صوت و عایق صدا شدن ساختمان. 
8-ضد حریق شدن ساختمان : سقف یوبوت ضد حریق است و باعث عدم انتقال آتش و فروریختن ساختمان می شود. 
9-میزان میانگین صرفه جویی در مصرف مواد اولیه مانند آهن و فولاد و بتن در حدود 15% تخمین زده شده است و در نهایت همه این ها به کاهش هزینه و نیاز به نیروی انسانی کمتر منجر می شود 
تاریخچه دال مجوف 
امروزه در صنعت ساختمان ، تکنولوژی های نوین بی شماری در خدمت سازندگان و مجریان قرار گرفته است. این تکنولوژی ها عموما در راستای یکی از مزیت های کاهش هزینه های ساخت ساز یا افزایش سرعت اجرا و یا توجیه فنی بوده و کمتر دیده می شود یک تکنولوژی نوین دو و یا هر سه مزیت را به همراه داشته باشد 
دال مجوف قالب ماندگار یا حبابی نیز یکی از این تکنولوژی های نوین بوده که حدود 27 سال است در اکثر نقاط جهان از آن استفاده می شود. چهار نوع تکنولوژی دال مجوف قالب ماندگار تاکنون ارائه شده که هرکدام با توجه به زمان ارائه از مزایایی نسبت به تکنولوژی قبل خود برخوردارند. در ایران نیز این تکنولوژی با استقبال زیادی روبه رو بوده و هست . بطوریکه در زمینه تولید قالب ها ، طراحی سازه و اجرای آن حدود 30 شرکت فعالیت تخصصی داشته و دارند. لازم بذکر است اکثر این تکنولوژی های دال مجوف در ایران بطور انحصاری توسط شرکت های خاص ارائه شده و حق هرگونه کپی برداری و فعالیت در این زمینه بدون هماهنگی شرکت مربوطه پیگرد قانونی دارد. 
در ادامه به بررسی تاریخچه ، مزایا و معایب و شرکت های ارائه دهنده تکنولوژی های دال مجوف در ایران می پردازیم. 
1- بابل دک (Bubble deck) 
سال ارائه تکنولوژی : 1990 میلادی 
کشور : دانمارک 
مخترع : joergen breuning 
شرکت ارائه دهنده در ایران : بنا سازان فرنام (انحصار در ارائه تکنولوژی) 
این تکنولوژی به عنوان اولین تکنولوژی دال مجوف در دنیا شناخته شده است. گوی های کروی ساده مستقیما بین شبکه آرماتور زیر و رو (ضعف در کاور میلگرد) قرار می گیرد . از آنجایی که مش بندی روی کره ، کار دشواریست ، لذا در این تکنولوژی میبایست در کارخانه مش زیر و رو تهیه و قالب های کروی بین آنها قرار گرفته و به سایت پروژه انتقال یابد. هزینه انتقال آرماتور های پیش ساخته به محل قرارگیری در سقف به عهده ی کارفرماست. ضمن اینکه هزینه های آرماتور بندی (جهت تقویتی ها ی زیر و روی آرماتور سقف) و همچنین اورلب قابل توجه میلگرد های مش زیر و رو به قوت خود باقیست.

برای خواندن مطالب مرتبط کلیک کنید  توضیحاتی پیرامون سقف یوبوت

مقایسه سقف یوبوت با سقف تیرچه کرومیت

  1. ‌طراحی سقف یوبوت با ایجاد تیرچه‌های I شکل متعامد و ضخامت کمتر، دهانه‌های بسیار بلند را پوشش می­دهد ولی سقف کرمیت برای دهانه‌های بیشتر از mm 5 توصیه نمی شود.
  2. الزام اجرای سقف کاذب در سقف کرمیت به دلیل استفاده از تیرچه‌ها و نیز وجود تیرهای آویزدار در دهانه‌های بلند.
  3. سقف یوبوت ممان اینرسی بسیار بالا برای سقف فراهم می­کند که علاوه بر صلبیت زیاد در برابر ارتعاش، مقاومت لرزه‌ای بسیار مناسبی هم خواهد داشت.
  • مقایسه سقف یوبوت با سقف عرشه فولادی
  1. سقف یوبوت بر خلاف عرشه فولادی برای سازه‌های بتن آرمه مناسب است. لذا سرعت و روش اجرای آن مشابه سیستم‌های بتنی است.
  2. هزینه مصالح و اجرا در سیستم سقف یوبوت بسیار اقتصادی‌تر از سیستم عرشه فولادی است.
  3. ‌ نیاز به اجرای سقف کاذب درسقف عرشه فولادی با هر دهانه‌ای ضروری می­باشد که این امر موجب افزایش هزینه می­گردد. در حالی که یوبوت با ایجاد سقفی تخت در تراز زیرین، نیازی به سقف کاذب ندارد.
  4. ‌نکات اجرایی سقف یوبوت: سقف یوبوت با داشتن دو لایه دال (‌دوپوش‌) در بالا و پایین و نیز بهره مندی از تیرچه‌های متعامد، سختی خمشی بسیار زیادی را تامین می کند و این سختی، صلبیت بسیار زیاد در برابر زلزله و عدم ارتعاش سقف را نسبت به سقف عرشه فولادی دارد.