سقف یوبوت

یوبوت و سقف یوبوت

 

سقف یوبوت

 

سقف یوبوت یکی از جدید ترین سازه هایی که به تازگی یعنی از سال 88 به تایید سازمان تحقیقات مسکن و ساختمان رسیده است . سازه یوبوت نوآوری جدیدی است که در سقف ها و فونداسیون ساختمان ها استفاده و کاربرد دارد.همانطور که میدانید این سازه از ترکیب خلاقانه میلگرد بتن و قالب هایی با شکل دلخواه از جنس پلی پذوپیلن می باشد.

اگر نگاهی سرسری و ساده داشته باشید شاید به این بیاندیشید این روش هزینه بالا و دردسر زیادی دارد اما باید گفت خیر اصلا اینطور نیست و نه تنها هزینه اجرای یوبوت زیاد نیست بلکه در ساختمان هایی با ابعاد بالا بسیار مقرون به صرفه تر از دیگر روش های موجود است. همچنین از دیگر مزایای سقف یوبوت اجرای آسان و عدم نیاز به نیروی متخصص و یا آموزش های طولانی است.

اگر علاقه مند به سازه جوان یوبوت شده اید در زیر به برخی از مزایای استفاده از یوبوت اشاره می کنیم:

 

مزایای استفاده از یوبوت در صنعت ساختمان:

 

  • ایجاد دهانه های بزرگتر و کنسول های بلندتر
  • کاهش میزان انتقال صوت، حرارت و لرزش
  • امکان حذف تیرها و ایجاد دال تخت (با استفاده از این تکنولوژی می توان تیرهای موجود در سازه را در صورت وجود دیوار برشی در سازه های بیشتر از 3 طبقه و یا 10 متر، حذف نمود
  • بهبود عملکرد لرزه ای
  • امکان ایجاد شکل ها و بازشوهای بزرگ و نامنظم در سقف
  • امکان ستون گذاری نامنظم

همانطور که پیشتر اشاره شد یوبوت اشکال و ظاهر های متقاوتی دارد و هر شکرت تولید کننده سقف یوبوت دارای برند اختصاصی خود  در زمینه تولید یوبوت است.اما به یاد داشته باشید قالب های غیر استاندارد و تولید قالب غیر حرفه ای میتواند باعث ضررات زیان باری برای مهندسان و صنعت ساختمان شود.

برای خواندن مطالب مرتبط کلیک کنید  قیمت قالب یوبوت

اگر میخواهید از یوبوت بیشتر بدانید اینجا کلیک کنید 


بتن متخلخل ( هبلکس)

همانطور که واضح است در ایران مساله پایداری ساختمان ها و بنا ها در برابر زلزله از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار است در نتیجه محاسبه وزن سازه های در حال طراحی و اجرا در این امر بسیار موثر و مهم است.

امروزه دیوار ها داخلی ساختمان ها نقش جداکننده فضا را دارند چرا که بیشتر ساختمان ها بصورت اسکلت فلزی و یا بتونی طراحی و اجرا می شوند پس هرچه مصالح و سازه های بکار رفته در اجزا سبک تر باشد نقش خیلی زیادی در کاهش وزن کلی سازه دارند.

محصول جدیدی که تاثیر زیادی در این مساله دارد آجر های هلبکس است که به جای آجر های معمولی استفاده میشوند همچنین وزن مخصوص این آجر ها نیز پایین است بطوریکه اگر در یک آطمایش ساده این آجر ها را روی سطح آب قرار دهید در آب فرو نرفته و کاملا روی سطح آب قرار می گیرد

کف کادب کالایی جدید و لوکس

به نظر واضح میرسد دلیل نامگذاری این کالا به قرینه نامگذاری سقف کاذب می باشد. این سازه به کفی گفته میشود که کف اصلی بنا نیست و برای ایجاد ارتفاع یا افزایش آن استفاده می شود

 

این کالا به نام “کف بلند شده ” ترجمه شده است و بیشتر جنبه زیبایی و ظاهر سازی را دارد. و بیشتر موقع برای پوشاندن حجم کابل یا تاسیسات ساختمانی در بناها استفاده میشود. از موارد استفاده این کالا در اتاق کنترل و فرمان مرکز کامپیوتر و سرور ها پست ها و مخابرات برج کنترل و اطاق قرنطینه و غیره هستند اما جدیدا در سیستم گرمایش از کف و کاهش رطوبت نیز از این کالا استفاده می شود.

برای خواندن مطالب مرتبط کلیک کنید  قیمت سقف یوبوت

 برای اطلاع از شرایط نمایندگی ها

و آشنایی با محصولات یوبوت سازه یا اظلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید :

 

 

 


برای مطالعه مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید


 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.