سقف یوبوت

دال یوبوت، در دسته‌ی دال‌های ستونی قرار می‌گیرد. بدین معنی که دال یوبوت بدون نیاز به تیر، مستقیماً و برون واسطه، بر روی ستون‌ها و همچنین دیوار برشی سوار می‌شود.

یوبوت

قیمت قالب یوبوت و دال یوبوت چگونه محاسبه می‌شود؟

مجموع هزینه‌های بنا در قسمت پیاده سازی سازه (شامل فونداسیون، ستون، دیوار برشی و سقف) شامل موارد زیر می‌شود:

۱. میزان مصرف میلگرد:

میزان مصرف میلگرد به عواملی چون: نوع کاربری، تعداد طبقات، فواصل ستون‌ها بر می گردد. همه ی این موارد با هم در محاسبه‌ی نهایی میزان مصرف میلگرد تأثیرگذارند.

 

۲. میزان مصرف بتن:

مقدار مصرف بتن به عوامل و پارامتر هایی چون: نوع کاربری، تعداد طبقات و فواصل ستون‌ها بستگی دارد. مخصوصاً تعداد طبقات به میزان مصرف بتن را به شدت تحت تأثیر خود قرار می دهد. کما اینکه با افزایش تعداد طبقات مجموع قیمت قالب یوبوت هم بالاتر می‌رود.

 

۳. ارائه‌ی خدمات و پشتیبانی برای اجرا و پیاده سازی دال یوبوت، قیمت قالب یوبوت را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد. این خدمات و پشتیبانی شامل دو قسمت زیر می‌شوند:

الف: خدمات مربوط به طراحی، محاسبات و تولید نقشه های سازه بر طبق سیستم دال یوبوت. همچنین تعلیم دادن تیم اجرا کننده ی دال در سایت و فرنچایز بهره وری از فناوری در پروژه و ناظر بودن بر گام‌های پیاده سازی سقف.

ب: تولید کردن و تحویل دادن قالب‌ها ی یوبوت

 

۴. حق‌الزحمه و پیاده سازی:

کارفرما باید برای پیاده سازی دال یوبوت، پیمانکاری حاذق پیدا کنند. عدم استفاده از پیمانکار مناسب باعث می‌شود مبلغی که به عنوان قیمت قالب یوبوت پرداخت شده، تلف شود. برای دستمزد پیمانکار نمی توان مبلغ مشخصی را تعیین کرد. چرا که این دستمزد بر حسب منطقه و حتی شرایط پروژه می تواند کاملاً متفاوت باشد.

برای خواندن مطالب مرتبط کلیک کنید  یوبوت چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

 

قیمت قالب یوبوت و همچنین قیمت اجرای سازه ها بر حسب پارامتر های متخلف می تواند کاملاً متفاوت باشد. از جمله عواملی که بر این هزینه ها تأثیر گذارند می توان به این موارد اشاره کرد: ارتفاع طبقات، تعداد طبقات زیرزمین، زیربنای ساختمان، وجود یا عدم وجود المان هایی مانند تیر و دیوار برشی و …خبر خوب ابن که قیمت قالب یوبوت و هزینه ی اجرای دال یوبوت نسبت به سایر روش های ساخت و ساز ارزان‌تر می باشد. یکی از بزرگ‌ترین عللی که استفاده از قالب‌های یوبوت در چند سال اخیر همه گیر شده، همین قیمت مناسب آن می باشد. جالب اینکه اگر به شرکتی مراجعه کنید که قیمت قالب یوبوت آن مناسب باشد، هزینه ها حتی از این هم کمتر می‌شود.

 

یوبوت در بر حسب شرایط و نیاز پروژه، در ارتفاع‌های مختلفی تولید می‌شود. بنابراین یکی از عواملی که به شدت در قیمت قالب یوبوت تأثیر گذار است، ارتفاع آن می باشد. در این میان هم کمپانی هایی هستند که با توجه به متراژ ساخت و ساز، قیمت قالب یوبوت را تعیین می‌کنند. در اینجا دیگر بحث ارتفاع قالب مطرح نیست و بر حسب متراژ پروژه قیمت قالب یوبوت برآورد می‌شود. در این میان شرکت یوبوت سازه کاملاً منافع کارفرمایان را در محاسبه‌ی قیمت قالب یوبوت، در نظر می‌گیرد. بدین معنی که شرکت یوبوت سازه، مساحت قسمت هایی از نقشه که قالب یوبوت در آن وجود ندارد را از مساحت پروژه کم می‌کند تا کارفرمایان عزیز هیچ هزینه‌ی اضافی را پرداخت نکنند.

 

با توجه به وجود تورم و تغییر مداوم نرخ ارز و همچنین وجود بازار رقابتی، قیمت قالب یوبوت دائماً در حال تغییر می‌باشد. در همین راستا، جهت کسب اطلاعات کامل در مورد قیمت قالب یوبوت، حتماً با شرکت یوبوت سازه تماس بگیرید. کارشناسان شرکت یوبوت سازه همواره و در هر حال پاسخ گوی شما کارفرمایان عزیز هستند و مشاوره های لازم را در مورد قیمت قالب یوبوت و سایر موارد به شما ارائه می‌دهند.

برای خواندن مطالب مرتبط کلیک کنید  فروش یوبوت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.