نمایندگی سقف یوبوت

سازه یوبوت قابل بازیافت بوده و جنس آن از پروپیلن می باشد. از سازه یوبوت برای ساخت دال مجوف سقف و پی گسترده، استفاده می شود. با استفاده از سازه یوبوت می توان ستون های قارچی شکلی ساخت که ضخامت زیادی نداشته و حجم کمتری را اشغال می کنند.

 

کاهش مصرف مصالح، با استفاده از سازه یوبوت

قالب های یوبوت با قرار گرفتن در دال، حجم زیادی از بتن را اشغال کرده و در مصرف آن صرفه جویی می کند. همان طور که می دانیم، بتن هایی که در نزدیکی تا خنثی قرار می گیرند، عملکرد سازه ای زیادی نداشته و فقط منجر به سنگین شدن سازه می شوند. با حذف این بتن ها توسط سازه یوبوت، به شدت در مصرف مصالح صرفه جویی شده و در پی آن هزینه ها کاهش می یابد. از طرفی با سبک شدن دال توسط سازه یوبوت، عملکرد سازه ای دال هم در برابر بار های جانبی بهتر می شود.

از ترکیب سازه یوبوت و بتن برای پوشش دهانه های بزرگ تر که امکان استفاده از ستون را نداریم، استفاده می کنیم. سازه ی یوبوت به سرعت نصب شده و می تواند در زمان پروژه هم صرفه جویی بزرگی انجام دهد. از طرفی برای نصب سازه ی یوبوت نیاز به نیروی کار خیلی حرفه ای نیست، چرا که سازه یوبوت به آسانی نصب می شود. با وجود ظهور سازه یوبوت در دنیای تکنولوژی، محدودیت های طراحی که معماران با آن مواجه بودند نیز از بین رفته است. مهندسین معمار با استفاده از تکنولوژی سازه یوبوت، به راحتی می توانند پلان های باز ( پلان هایی بدون محدودیت سازه) طراحی کنند. در حقیقت بخش بزرگی از محدودیت معماران در استفاده از خلاقیت خود، با استفاده از این تکنولوژی از بین رفته است.

برای خواندن مطالب مرتبط کلیک کنید  نمایندگی یوبوت شهرکرد

اجرای دال بتنی دوطرفه با استفاده از سازه یوبوت

در صورت استفاده از سازه یوبوت در ساخت و ساز، نسبت به دال های سنگین سنتی، به میزان 20 تا 40 درصد در مصرف بتن و به میزان 5 تا 20 درصد در مصرف فولاد صرفه جویی می شود. علاوه بر این سازه یوبوت به ما کمک می کند تا دهانه های 20 متر را به راحتی در پروژه های ساختمانی، اجرا کنیم. جالب است بدانید که سازه یوبوت، در مصرف آب هم به میزان زیادی صرفه جویی می کند. با توجه به حجم زیاد ساخت و ساز در ایران و از طرفی وجود بحران آب در کشور عزیزمان در سال های اخیر، استفاده از تکنولوژی سازه یوبوت می تواند بهترین روش برای اجرای دال های مجوف باشد.

مزایای مهم سازه یوبوت در ساخت و ساز

  1. در صورت استفاده از سازه یوبوت، می توان تعداد طبقات بیشتری را اجرا کرد. امکان اجرای تعداد طبقات بیشتر، به خاطر سبک تر شدن سقف و از طرفی کم شدن ضخامت آن است. به همین دلیل است که برای ساخت ساختمان های بلند مرتبه (برج)، سازه یوبوت بسیار مناسب است.
  2. ایجاد دهانه های بزرگ‌تر، امکان استفاده ی معماران از پلان باز را فراهم می کند. در پلان باز دست معمار برای طراحی باز است و محدودیت سازه ای برای طراحی ندارد. به همین خاطر، طراحی معماری به بهترین شکل ممکن و طبق نیاز کارفرما انجام می گیرد.
  3. با استفاده از سازه یوبوت، ضخامت دال کاهش می یابد. به این ترتیب می توان از شر آویز های مرتفع بتنی که در دال های سنگین سنتی وجود داشت، خلاص شد. مسلماً نبود آویزهای بتنی کار اجرای تأسیسات را راحت تر کرده و دست معماران را برای دکوراسیون داخلی باز می گذارد. جالب است بدانید که دال های نازک سازه یوبوت همان مقاومت دال های سنتی بتنی را دارند با این تفاوت که سبک تر هستند.
  4. در صورت استفاده از سازه یوبوت، دهانه های بزرگ‌تری را می توان اجرا کرد. به همین دلیل بسیاری از ستون ها حذف شده که این خود هزینه ها را کاهش می دهد. از طرفی با حذف ستون ها، ساختمان انعطاف پذیری بیشتری خواهد داشت. با وجود این انعطاف پذیری، حتی می توان از دیوار های متحرک در ساختمان استفاده کرد که مصداق کامل یک طراحی معماری انعطاف پذیر هستند.
برای خواندن مطالب مرتبط کلیک کنید  جدید ترین های صنعت ساختمان یوبوت ، هبلکس ، کف کادب

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.